آزمایشگاه

آزمایشگاه یزد پلاست

محصولات تولیدی از “گروه صنعتی یزد پلاست” پس از خاتمه مراحل تولید، تحت آزمایش‌ها و بازبینی‌های ضروری قرار می‌گیرد تا کیفیت تولید و مقاومت ظروف اطمینان‌بخشی شود.

توسط این آزمون‌ها، ما می‌توانیم کیفیت محصولات تولیدی را کنترل نموده و از تولید محصولات با مقاومت بالا و کیفیت پایین جلوگیری کنیم. این آزمون‌ها توسط متخصصان فنی یزد پلاست انجام می‌شوند، کسانی که از تجربه و دقت بسیار بالایی برخوردارند.

تولید محصولات باکیفیت و بادوام، هدف مجموعه یزد پلاست می‌باشد

تست نشتی

یکی از اصولی‌ترین آزمون‌ها که بر روی محصولات تولیدی اجرا می‌شود، آزمون نشت یا Leak Test است. در این آزمون، ظروف بادی در آستانه خروج از خط تولید، توسط دستگاه Leak Test بررسی می‌شوند. این بررسی به منظور تشخیص هر گونه نازکی در دیواره‌های ظرف یا وجود حفره‌هایی در بدنه انجام می‌شود. محصول تنها در صورت عدم داشتن عیب و نقص از خط تولید خارج شده و بسته‌بندی می‌شود.

تست پرتاب

در این آزمون، تلاش می‌شود مقاومت ظروف در مقابل ضربه و سقوط آزاد از ارتفاع بررسی شود. نمونه ظرف پر و مهر و موم شده، با استفاده از یک دستگاه خاص، بسته به حجم ظرف، به ارتفاعی بین 3 تا 5 متر ایجاد می‌شود و سپس از همان ارتفاع رها می‌شود. این آزمون به منظور اطمینان از مقاومت محصول در برابر ضربه و سقوط آزاد اجرا می‌شود تا اطمینان حاصل شود که ظروف تولیدی برای بسته‌بندی محصولات تولیدکنندگان ارزشمند مناسب هستند.

برای مشاوره و اطلاع از تنوع محصولات و قیمت‌ها، لطفاً با تیم فروش گروه صنعتی یزد پلاست تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده‌اند تا درخواست‌های شما را پذیرا و پاسخگویی کنند.

 

تماس با یزد پلاست

تست پرتاب

از آنجایی که مایعات متنوعی از جمله مواد شیمیایی و اسیدی در ظروف پلاستیکی تولیدی توسط گروه صنعتی یزد پلاست بسته‌بندی می‌شوند، و برخی از این مواد ممکن است گاز تولید کنند یا حتی فرار داشته باشند، این موضوع می‌تواند منجر به باد شدن، ترک خوردن، و شکستن ظروف گردد.

در این راستا، نمونه‌های ظروف تولیدی با هوا یا گاز پر شده و تحت فشار قرار می‌گیرند تا مقاومت ظروف در برابر فشار گاز یا مایع بررسی گردد و از وقوع ترکیدگی و پارگی در ظروف جلوگیری شود.

تست جاده

با توجه به اینکه مشتریان بسیاری از مناطق مختلف کشور از محصولات یزد پلاست استفاده می‌کنند و باید این محصولات را به تعداد زیادی حمل و نقل کنند، و همچنین از آنجا که بعد از پر کردن این محصولات با مایعات شیمیایی و…، مجدداً باید آن‌ها را به انواع مقاصد مختلف ارسال کنند، نمونه‌های انتخابی از محصولات در شرایط آزمایشگاهی شرایط مشابه حمل و نقل را تجربه می‌کنند. این آزمایشات به منظور تضمین عدم نشت و حفظ سلامت محصولات تولیدی در طول حمل و نقل انجام می‌شود.

تست انبارش

برای تضمین سلامت محصولات تولیدی، به صورت دوره‌ای و با تعداد نمونه‌هایی میانگین 3 تا 5 عدد (با توجه به حجم و نوع ظرف)، ظروف تولیدی مانند گالن‌ها و سطل‌ها در انبار قرار می‌گیرند. این ظروف در بازه‌های زمانی یک هفته، دو هفته، یک ماه و حتی دو ماه مورد آزمایش و ارزیابی قرار می‌گیرند تا مقاومت محصولات در طول انبارگیری ارزیابی شود. نتایج این آزمایشات ثبت شده و در فرآیند انبارگیری محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تست مقاومت فشار وزن

یکی از سایر آزمایشاتی که در آزمایشگاه‌های گروه صنعتی یزد پلاست بر روی محصولات تولیدی اجرا می‌شود، آزمون مقاومت در برابر فشار و وزن است. در این آزمون، محصول از آب پر می‌شود و از بالا تحت فشار وزنی حدود 120 کیلوگرم قرار می‌گیرد، سپس مقاومت آن در طول زمان تحت این فشار (به واحد کیلوگرم) ارزیابی می‌شود.