اولین کسی که سازنده پلاستیک بود

اولین کسی که سازنده پلاستیک بود

اولین کسی که سازنده پلاستیک بود

همیشه اولین ها در یاد و خاطره مردم و تاریخ باقی می مانند و از آنها در اعصار آینده به نیکی یاد می شود. اولین ها از این نظر اهمیت دارند که با یک خوش فکری یا نواندیشی دست به اختراع چیزی زده اند که در زندگی بشر اثر مثبت یا منفی بسیار بزرگی گذاشته است.

این اثر می تواند مثبت یا منفی باشد که معمولا در سال ها و قرن های بعد همچنان ادامه دارد و آن اختراع همچنان باعث پیشرفت هایی یا معضلاتی در اجتماع می شود. اولین کسی که سازنده پلاستیک بود نیز چنین اثری را به جا گذاشت و اختراعش باعث پیشرفت و همچنین معضلاتی شد.

شاید خود اولین سازنده پلاستیک تصورش را هم نمی کرد که روزی اختراعش تا این حد مورد استفاده داشته باشد و وقتی به هر کجا پا می گذاری یک اثر از آن دیده شود. البته این اثر هم مثبت و هم منفی می باشد که می توان در موردش ساعت ها حرف زد.

اولین سازنده پلاستیک خوابش را هم نمی دید اختراعی که در آزمایشگاه شیمی اش کشف کرد روزی با تغییراتی در صنایع غذایی مورد بهره برداری قرار بگیرد. صنعت غذایی اگر برای بسته بندی محصولاتش از پلاستیک ها استفاده نکند با قیمت گرانی به دست مصرف کننده خواهد رسید.

اولین سازنده پلاستیک شاید هرگز تصورش را هم نمی کرد که روزی اختراعش به معزلی برای محیط زیست جهان تبدیل شود. این یک واقعیت است که هر لحظه یا پلاستیک را نفس می کشیم یا می خوریم و یا بر روی آن راه می رویم.

ما انسان ها امروزه در اقیانوسی از پلاستیک زندگی می کنیم و هر روز به حجم پلاستیکی که وجود دارد افزوده می شود و بیشتر از قبل در این اقیانوس غرق می شویم. اگر همچنان این رویه معیوب ادامه داشته باشد در سال های پیش رو مشکلات بیشتری برای جوامع انسانی پیش می آید.

اولین سازنده پلاستیک هرگز تصورش را هم نمیکرد که روزی اختراعش یکی از عوامل مرگ های خاموش در دنیا باشد. قطعا هدفش با این کشف کمک به جامعه انسانی بود ولی ما آدم ها هر چیزی که بوی منفعت بدهد از حد می گذرانیم و بیش از حد دست به تولیدش می زنیم.

پشت تولید بیش از اندازه پلاستیک در دنیا تاجران کلان و سیاستمداران فاسد قرار دارند. این دو دسته هستند که افکار عمومی را با رسانه هایی که در اختیار دارند کنترل می کنند و اجازه نمی دهند تا معضلاتی که پلاستیک به وجود آورده است اطلاع رسانی دقیق شود.

تا زمانی که سیاستمداران چشم بر روی منفعتی که از این ماده سمی و کشنده می برند نبندند دنیای ما نخواهد توانست از پس مشکلات به وجود آمده به وسیله پلاستیک رهایی یابد. رها نشدن از این مشکلات همچنان مرگ انسان ها و حیوانات و گیاهان زیادی را رقم خواهد زد.

سوای از تمام مشکلاتی که پلاستیک برای دنیای ما ایجاد کرده است ولی هنوز هم از اولین سازنده پلاستیک متشکریم زیرا لذت خیلی از چیزها مثل شوت زدن توپ پلاستیکی را این محصول زیبا و نچسب به ما هدیه داده است.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


قوطی پلاستیکی چسب

قوطی پلاستیکی چسب

سطل صنعتی رنگ

سطل صنعتی رنگ

تولید کننده سطل چسب

تولید کننده سطل چسب

فروش سطل چسب

فروش سطل چسب

خرید سطل چسب

خرید سطل چسب

برچسب ها


تولید سطل رنگ تولید سطل صنعتی تولید سطل پلاستیکی تولید سطل پلاستیکی ارزان تولید سطل پلاستیکی تهران تولید سطل چسب تولید قوطی پلاستیکی تولید و فروش سطل پلاستیکی تولید کننده سطل بیضی تولید کننده سطل دولبه تولید کننده سطل رنگ تولید کننده سطل صنعتی تولید کننده سطل لبنیات تولید کننده سطل نذری تولید کننده سطل پلاستیکی تولید کننده سطل چسب تولید کننده قوطی پلاستیکی ساخت قوطی پلاستیکی سازنده سطل پلاستیکی سطل پلاستیکی ارزان فروش سطل رنگ فروش سطل روغن فروش سطل صنعتی فروش سطل لبنیات فروش سطل پلاستیکی فروش سطل چسب فروش قوطی پلاستیکی فروشنده سطل رنگ فروشنده سطل صنعتی فروشنده سطل لبنیات فروشنده سطل پلاستیکی فروشنده قوطی پلاستیکی فروشگاه سطل صنعتی فروشگاه قوطی پلاستیکی قوطی پلاستیکی ارزان قیمت سطل پلاستیکی قیمت قوطی پلاستیکی کارخانه تولید سطل کارخانه تولید سطل پلاستیکی کارخانه تولید قوطی پلاستیکی کارخانه تولید کننده سطل کارخانه سطل تهران کارخانه سطل پلاستیکی کارخانه فروش سطل پلاستیکی کارخانه قوطی پلاستیکی

آخرین پروژه ها


قوطی پلاستیکی چسب
سطل پلاستیکی از کجا بخریم
سطل صنعتی رنگ
تولید کننده سطل چسب
فروش سطل چسب
خرید سطل چسب