سطل دولبه

سطل دولبه

سطل دولبه

مزایای سطل دو لبه

سطل دولبه، به عنوان یک جعبه نگهدارنده، در صنعت بسیار استفاده می شوند. این سطل ها از مواد پلاستیکی ساخته شده اند که دارای خاصیت های منحصر به فردی برای نگهداری مواد مختلف هستند. این روش هایی که ما برای استفاده از سطل های پلاستیکی می توانیم داشته باشیم به ترتیب عبارتند از:

1. نگهداری چسب: سطل های پلاستیکی عالی برای نگهداری چسب های صنعتی هستند. این سطل ها مقاومت بالا در برابر تغییر شیمیایی و حرارت نسبت به مواد شیمیایی آبکاری شده، اسید و قلیا دارند. علاوه بر این، پلاستیک، چسب را از هوا و رطوبت بیرون نگه می دارد که باعث طول عمر بیشتر چسب می شود.

2. نگهداری رنگ رزین: سطل های پلاستیکی عالی برای نگهداری رنگ ها و رزین ها هستند. این مواد حالت ضخیمی دارند و با توجه به ویژگی های سطل های پلاستیکی، می توانند به راحتی درون سطل ها جا بیافتند و از تبخیر و نشتی جلوگیری کنند. علاوه بر این، پلاستیک ضد ضربه است و می تواند از ضربه های ناگهانی که ممکن است رنگ را آسیب برساند، محافظت کند.

3. نگهداری مواد دیگر: علاوه بر چسب، روغن و رنگ ، سطل های پلاستیکی می توانند برای نگهداری انواع دیگری از مواد نیز استفاده شوند. به عنوان مثال، آنها می توانند در نگهداری مواد شوینده، مواد غذایی، مواد شیمیایی، آب و غیره مورد استفاده قرار گیرند. این سطل ها در ابعاد و حجم های مختلفی در دسترس هستند که به صنایع مختلف اجازه می دهد تا به اندازه کافی مواد خود را ذخیره کنند.

تولید سطل های پلاستیکی

تولید سطل های پلاستیکی یک فرایند صنعتی است که در آن محصولی با استفاده از مواد پلاستیکی تولید می شود که به عنوان سطل برای نگهداری و دفع زباله ها و پسماندهای مختلف استفاده می شود. این سطل ها در اندازه ها، طرح ها و رنگ های متنوعی تولید می شوند و از طریق فروشگاه ها و سایر نمایندگی ها به مشتریان عرضه می شوند.

ماده اولیه برای تولید سطل های پلاستیکی، در کارخانه های تخصصی تولید پلاستیک بخش هایی از به روزترین تکنولوژی ها و روش ها استفاده می شود. پس از تأمین مواد اولیه، فرآیند تزریق صورت می گیرد. در این فرآیند، مواد پلاستیکی به صورت پودر یا گرانول وارد ماشین های تزریق می شوند و تحت فشار و حرارت قرار می گیرند. در نهایت، ماده پلاستیکی در قالب سطل های مورد نظر شکل می گیرد.

بعد از تولید، سطل های پلاستیکی ممکن است به مرحله بسته بندی بروند. در این مرحله، سطل ها به صورت گروهی بسته بندی می شوند و آماده حمل و نقل به بازار می شوند. همچنین، در صورت نیاز به حمل و نقل بین المللی، سطل ها در کنتینر های مناسب برای انتقال به دیگر کشورها قرار می گیرند.

سطل های پلاستیکی در بسیاری از صنایع و زمینه های کاربردی مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله کاربردهای رایج می توان به استفاده از سطل های پلاستیکی در آشپزخانه، محل کار، برج های مسکونی، فروشگاه ها، پارک ها و تأسیسات عمومی اشاره کرد. این سطل ها به عنوان یک وسیله ضروری در دفع زباله ها و اقلام دیگر مورد استفاده قرار می گیرند و از طریق جمع آوری زباله ها و پسماندها تخلیه می شوند.

پلی اتیلن و پلی پروپیلن

مواد اولیه پلی اتیلن و پلی پروپیلن دو نوع پلاستیک پرکاربرد برای ساخت انواع سطل های پلاستیکی هستند. در اینجا می توانید درباره این دو ماده اولیه بیشتر بخوانید.

پلی اتیلن یک پلیمر ترموپلاستیک است که از مونومر اتیلن ساخته میشود. اتیلن یک هیدروکربن است که به وسیله فرایند پلیمریزاسیون تولید میشود. پلی اتیلن مقاوم در برابر حرارت، ضربه و شوک است و به طور کلی دارای سختی و استحکام مکانیکی مناسبی است. این ماده اولیه از جمله خواصی همچون انعطاف پذیری، مقاومت در برابر شیمیایی ها، عدم جذب رطوبت و عدم تغییر شکل بعد از تغییر در دما وجود دارد. بنابراین، سطل های ساخته شده از پلی اتیلن به علت خواص مذکور، گزینه مناسبی برای ذخیره سازی و حمل و نقل مواد مختلف در صنایع مختلف است. همچنین از آن برای ساخت سبد های خرید و سطل های زباله نیز استفاده میشود.

پلی پروپیلن نیز یک پلیمر ترموپلاستیک است که از مونومر پروپیلن تولید میشود. پلی پروپیلن دارای خواص مشابه با پلی اتیلن است ولی با سختی و مقاومت مکانیکی بیشتر. این ماده اولیه مقاوم در برابر ضربه، حرارت و مواد شیمیایی مختلف است. همچنین پلی پروپیلن بسیار سبک است و بطوری که باعث کاهش وزن سطل ها میشود و در عین حال استحکام و سختی آنها حفظ میشود. سطل های پلاستیکی ساخته شده از پلی پروپیلن در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرند، از جمله در صنایع غذایی، تولیدی، پالایشگاهی و همچنین در خانه ها و محیط های کاری.

انواع سطل ها یا قطعات پلاستیکی

پلاستیک‌های پلی اتیلن و پلی پروپیلن از جمله پرکاربردترین مواد صنعتی در تولید انواع سطل‌ها و قطعات پلاستیکی است و در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مواد به لحاظ خاصیت‌ها و ویژگی‌های آن‌ها مناسب برای ساخت قطعات مختلف به شمار می‌روند. در ادامه به توضیح برخی از سطل‌ها و قطعات پلاستیکی ساخته شده از این پلاستیک‌ها می‌پردازیم:

1. سطل زباله: سطل‌های زباله برای جمع‌آوری و نگهداری زباله‌های خانگی و صنعتی استفاده می‌شوند. پلاستیک‌های پلی اتیلن و پلی پروپیلن به دلیل مقاومت بالا در برابر آب، حرارت و تغییرات شیمیایی، مناسب برای تولید سطل زباله هستند.

2. سطل نگهدارنده مایعات: این سطل‌ها به دلیل خاصیت ضد آبی، انعطاف‌پذیری و کشش قوی، برای نگهداری مواد مایع از جمله آب، روغن، شیمیایی‌ها و غیره استفاده می‌شوند. در صنایع مختلف از جمله پتروشیمی، داروسازی، غذایی و خودروسازی، استفاده‌های گوناگونی از این سطل‌ها وجود دارد.

3. سطل نگهدارنده ادوات و وسایل: این سطل‌ها برای نگهداری و جمع‌آوری ادوات و وسایل مختلف استفاده می‌شوند. مانند سطل‌های حمل و نقل، سطل‌های فروشگاهی، سطل‌های صنعتی و غیره. از آن‌ها در آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها، فروشگاه‌ها و سایر محیط‌های کاربردی استفاده می‌شود.

4. قطعات پلاستیکی ساده: به جز سطل‌ها، پلاستیک‌های پلی اتیلن و پلی پروپیلن برای ساخت انواع قطعات پلاستیکی نیز استفاده می‌شوند. قطعات ساده‌ای مانند پیچ، سوراخ کن، همزن، قیچی و … از این مواد تولید می‌شوند.

با توجه به خواص مذکور، پلاستیک‌های پلی اتیلن و پلی پروپیلن در صنایع مختلف استفاده‌های وسیعی دارند.علاوه بر آن، این پلاستیک‌ها قابلیت بازیافت و استفاده مجدد را دارند که به ارتقای پایداری محیط زیست کمک می‌کند.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


مشاوره فروش سطل

مشاوره فروش سطل

مشاوره خرید سطل

مشاوره خرید سطل

بهترین قیمت سطل

بهترین قیمت سطل

عرضه سطل صنعتی

عرضه سطل صنعتی

پخش عمده سطل

پخش عمده سطل

برچسب ها


تولید سطل رنگ تولید سطل صنعتی تولید سطل پلاستیکی تولید سطل پلاستیکی ارزان تولید سطل پلاستیکی تهران تولید سطل چسب تولید قوطی پلاستیکی تولید و فروش سطل پلاستیکی تولید کننده سطل رنگ تولید کننده سطل صنعتی تولید کننده سطل لبنیات تولید کننده سطل پلاستیکی تولید کننده سطل چسب تولید کننده قوطی پلاستیکی ساخت قوطی پلاستیکی سازنده سطل پلاستیکی سطل صنعتی ارزان سطل پلاستیکی ارزان فروش سطل رنگ فروش سطل روغن فروش سطل صنعتی فروش سطل لبنیات فروش سطل پلاستیکی فروش سطل چسب فروش قوطی پلاستیکی فروشنده سطل رنگ فروشنده سطل صنعتی فروشنده سطل لبنیات فروشنده سطل پلاستیکی فروشنده قوطی پلاستیکی فروشگاه قوطی پلاستیکی قوطی پلاستیکی ارزان قیمت سطل پلاستیکی قیمت قوطی پلاستیکی کارخانه تولید بطری پلاستیکی کارخانه تولید سطل کارخانه تولید سطل رنگ کارخانه تولید سطل پلاستیکی کارخانه تولید سطل چسب کارخانه تولید قوطی پلاستیکی کارخانه تولید کننده سطل کارخانه سطل تهران کارخانه سطل پلاستیکی کارخانه فروش سطل پلاستیکی کارخانه قوطی پلاستیکی

آخرین پروژه ها


مشاوره فروش سطل
مشاوره خرید سطل
بهترین قیمت سطل
توزیع سطل پلاستیکی رنگ
عرضه سطل صنعتی
پخش عمده سطل